YENİKENT BELEDİYESİ
ANASAYFA HABERLER BAŞKAN MECLİS ÜYELERİ PERSONEL YENİKENT RESİMLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

YENİKENT HAVA DURUMU

 

YENİKENT KASABASI

Yenikent'ten Yonca İhracaatı Başladı

Yenikent'ten Yonca İhracaatı Başladı

Tarih 28 Mayıs 2019 Editör Yenikent Belediyesi
Okunma Sayısı : 530

Aksaray’ın yoncasıyla marka haline gelen Yenikent bölgemizden Dubai ve Katar'a yonca sevkiyatı başladı.Yenikent'li çiftçilerimiz üretiyor ülkemiz kazanıyor.

Yenikent Beldemizden Dubai ve Katar’a yapılacak olan yonca ihracatı denetimleri İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Bülent SAKLAV gözetiminde yapıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerince Dubai ve Katar’a satılmak üzere hazırlanan 140 ton yonca kontrol edilerek Bitki Sağlık Sertifikası düzenlendi. Kontrolleri yerinde gören İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent SAKLAV, "Üretiminde Türkiye 3.sü olduğumuz yeni sezon yonca ihracatımız müdürlüğümüz denetiminde hızla başladı. Aksaray’ımız için hayırlısı olsun inşallah. Ülkesi için üreten çiftçimize teşekkür ediyorum." dedi.

#YoncaDiyarıYenikent
#YenikentÜretiyor
Bu haber 530 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

Haberler

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Yeni Yılınız Kutlu Olsun 2020 yılının Ülkemize, Milletimize, Beldemize ve tüm insanlığa sağlık, barış, kardeşlik, huzur ve başarı getirmesin...

BAŞKANDAN AÇIKLAMA

BAŞKANDAN AÇIKLAMA Son günlerde Sosyal Medya üzerinden hakkımda yapılan eleştirilere ilişkin olarak;

KAMU DENETÇİLİĞİ

KURUMSAL MAİL GİRİŞİ

ZİYARETÇİ SAYISI

YENİKENT BELEDİYESİ     Copyright © 2006-2020       Tel : 0 382 236 20 03  Faks: 0 382 236 23 74    Mail : yenikent_belediyesi@hotmail.com