YENİKENT BELEDİYESİ
ANASAYFA HABERLER BAŞKAN MECLİS ÜYELERİ PERSONEL YENİKENT RESİMLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

YENİKENT HAVA DURUMU

 

YENİKENT KASABASI

ZİYARETÇİ SAYISI

EPDK, Yenikent'te Denetim Yaptı

EPDK, Yenikent'te Denetim Yaptı

Tarih 27 Aralık 2018 Editör Yenikent Belediyesi
Okunma Sayısı : 107

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Yenikent genelinde faaliyet gösteren Akaryakıt ve LPG oto gaz istasyonlarında denetim yaptı.


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Yenikent genelinde faaliyet gösteren Akaryakıt ve LPG oto gaz istasyonlarında denetim yaptı. 

 Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ile müştereken yapılan denetimde beldemizde  faaliyet gösteren Akaryakıt ve LPG istasyonlarında 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu ile 5307 sayılı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Kanunu kapsamında denetimler yapıldı.

Bakanlık ve İl Müdürlüğü yıllık faaliyet programı doğrultusunda İlimiz merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren Akaryakıt ve LPG İstasyonlarında nihai tüketiciye satışı yapılan motorin, benzin ve gazyağının TÜBİTAK tarafından geliştirilen akaryakıtın kaçak olup olmadığının tespitini yapan Ulusal Marker cihazıyla Akaryakıt kontrolü, LPG oto gaz istasyonlarında işletmelerin güvenli bir şekilde çalıştırılıp hizmet vermesi açısından LPG oto gaz Sorumlu Müdür belgesi ve sözleşmelerinin geçerliliğini, otomasyon sistemi, tank yerleşim vaziyet planı, tabela ve pompa fiyatlarının aynı olup olmadığının kontrolü bakımından denetim yapıldı.

Yenikent Kasabasında faaliyet gösteren 7 adet akaryakıt ve LPG oto gaz  satış istasyonlarında yapılan denetimlerde; eksik belgesi olanlarla ilgili tutanak düzenlendi.Bu haber 107 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

Haberler

Yeni Yılınız Kutlu Olsun

Yeni Yılınız Kutlu Olsun 2019 yılının Ülkemize, Milletimize, ßeldemize ve tüm insanlığa sağlık, barış, kardeşlik, huzur ve başarı getirmesin...

SÖZ VERDİK YAPTIK

SÖZ VERDİK YAPTIK Yenikent Belediye Başkanı Mehmet AKDERE'nin söz verdiği projeler halkımızın hizmetinde. Yenikent'i Değişti...

BELEDİYE BİNASI PROJESİ

KAMU DENETÇİLİĞİ

KURUMSAL MAİL GİRİŞİ

YENİKENT BELEDİYESİ     Copyright © 2006-2019       Tel : 0 382 236 20 03  Faks: 0 382 236 23 74    Mail : yenikent_belediyesi@hotmail.com