YENİKENT BELEDİYESİ
ANASAYFA HABERLER BAŞKAN MECLİS ÜYELERİ PERSONEL YENİKENT RESİMLER ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

YENİKENT HAVA DURUMU

 

YENİKENT KASABASI

Yonca'ya Dubai'den talep

Yonca'ya Dubai'den talep

Tarih 18 Nisan 2007 Editör Yenikent Belediyesi
Okunma Sayısı : 15091

Yenikent'teki arazinin büyük bir kısmının Yonca ekilmesinden ve üretiminde kaliteli olmasından dolayı Yonca'ya Dubai'den 1000 Ton'luk talep geldi.

Pancara kota konularak getirilen kısıtlamaların ardından Yonca bitkisine yönelen çiftçilerin arazilerinin çoğunun yonca ekerek geçimlerini buradan temin ediyorlar.


Belediye Başkanı Mehmet Emin YENİSAN; Dubai'den yoncaya 1000 ton'luk talep geldiğini, şu anda gerekli yazışmaların yapıldığını, işlemlerin tamamlanmasının ardından Mersin Limanından yükleme yapılacağını belirtti. 


Başkan, Yenikent'in tarımda çok geliştiğini, özellikle yonca üretiminin çok fazla ve verimli olduğunu, Yenikent'in Yoncanın Anavatanı olarak ismini Dünya'ya duyurduğunu beyan etti.


Bu haber 15091 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google 

Yonca Haberleri

2019 yılı Yonca Sezonu Başladı

2019 yılı Yonca Sezonu Başladı Baharın gelmesiyle birlikte YONCA sezonu açıldı ve ilk biçimler yapılmaya başlandı. Çiftçilerimize bereketli bir yı...

Yoncaların 3.Biçimi yapılıyor.

Yoncaların 3.Biçimi yapılıyor. Yenikent Kasabasında Tahıl ürünlerinin hasatının tamamlanmasının ardından Yoncaların 3.Biçim hasatı yapılıyor.

KAMU DENETÇİLİĞİ

KURUMSAL MAİL GİRİŞİ

ZİYARETÇİ SAYISI

YENİKENT BELEDİYESİ     Copyright © 2006-2019       Tel : 0 382 236 20 03  Faks: 0 382 236 23 74    Mail : yenikent_belediyesi@hotmail.com